Loosing sucks!

SSL14577_edited Ieri am jucat cu JCI Germania.
Intr’un stil pur romanesc, dupa ce am condus cu 1-0 pana in ultimele minute, ne’au egalat si am intrat in prelungiri….unde au marcat repede 2 goluri si noi am pierdut sansa de a ne califica in turul urmator 😦
Era mai putin dureros daca pierdeam cu 6-0! …ca sa il citez pe BobbyVoicu, portarul nostru.

In rest, a meritat fiecare minut de pregatire..a fost exact cum speram : s’au cantat imnurile nationale, tribunele au fost pline..meciul s’a comentat live, etc..

In plus, dupa meci, germanii ne’au invitat la bere si au recunoscut ca am fost peste ei..

Nu ramane decat sa ne pregatim pentru campionatul de anul viitor, din India.

Anunțuri

One Response to Loosing sucks!

1. […] Desi am jucat foarte putin in generala si si mai putin in liceu, somehow, I am pretty good at it ;). De anul trecut, am o super echipa de oameni din diverse companii… jucam cand avem timp si cu cine accepta provocarea. Anul trecut am jucat intr’o Cupa Mondiala :p […]